Województwo Śląskie

Aktualności

Droga do spotkania drugiego człowieka

Katowicka Kuria Metropolitalna zorganizowała spotkanie przedświąteczne z arcybiskupem Wiktorem Skworcem. Wziął w nim udział m.in. wicemarszałek województwa śląskiego Michał Gramatyka


„Adwent i Święta Bożego Narodzenia to szczególny okres, który tworzy bardzo dużo dobra. Wspólne zaangażowanie w sprawy regionu, działanie na rzecz innych, to przecież ni innego jak droga do spotkania Boga. Alle też droga do spotkania drugiego człowieka. Tylko wtedy mamy szansę na stworzenie wspólnoty z Bogiem, ale także wspólnoty ludzi między sobą. Tego też nam wszystkich w nadchodzącym roku życzę: by objawiła się każdemu z nas miłość Boga do człowieka” – zwrócił się do zebranych metropolita katowicki arcybiskup Wiktor Skworc.

„Bardzo dziękuję wszystkim za każdy dzień ciężkiej pracy na rzecz regionu i jego mieszkańców. Arcybiskupowi Wiktorowi Skworcowi dziękuję dodatkowo za wsparcie nas w kwestii ekologicznego nawrócenia, w walce o czyste powietrze, bez smogu. W nadchodzącym zaś roku życzę wszystkim w pierwszej kolejności wytrwałości w swoich dążeniach” – dołączył do życzeń Michał Gramatyka, wicemarszałek województwa śląskiego.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele najważniejszych instytucji w regionie, reprezentujące samorząd terytorialny, jak i administrację rządową.
Zobacz również

więcej w kategorii: spotkania uroczystości zarząd

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie