Województwo Śląskie

Aktualności

Zdrowe Śląskie

Województwo Śląskie laureatem konkursu „Zdrowy Samorząd” zorganizowanego przez Portal Samorządowy oraz portal i magazyn Rynek Zdrowia


Celem konkursu był wybór i nagrodzenie jednostek samorządu terytorialnego, które w sposób najbardziej efektywny realizują zadania związane z promocją zachowań prozdrowotnych, edukacją zdrowotną i profilaktyką wybranych chorób. Nagrodę podczas uroczystej gali towarzyszącej III Kongresowi Wyzwań Zdrowotnych (Health Challenges Congress - HCC) odebrał Michał Gramatyka, Wicemarszałek Województwa Śląskiego.

„Wyróżnienie jakie dziś otrzymujemy jest kolejnym sygnałem, że programy, które przygotowujemy z myślą o mieszkańcach regionu, rzeczywiście odpowiadają na ich potrzeby” – mówił wicemarszałek Gramatyka.

Województwo Śląskie zostało wyróżnione za realizację programów „Śląski Program Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2013-2020” oraz „Program Zapobiegania Nadwadze i Otyłości w Województwie Śląskim na lata 2015-2020”.

Do redakcji Portalu Samorządowego oraz portalu i magazynu Rynek Zdrowia wpłynęło aż 160 projektów zgłoszonych przez 60 samorządów. W wyborze laureatów swoją wiedzą i doświadczeniem wspomagała organizatorów Rada Konsultacyjna złożona z wybitnych specjalistów. Swój najbardziej „prozdrowotny” samorząd wybrali także – w internetowym głosowaniu – czytelnicy Portalu Samorządowego i Rynku Zdrowia. W sumie oddano ponad 54 tys. głosów.

Wyróżnienia w konkursie Zdrowy Samorząd otrzymały także województwa: małopolskie, pomorskie i opolskie; powiaty: piotrkowski, poznański, tczewski; a także miasta: Barcin, Częstochowa i Mielno.
Zobacz również

więcej w kategorii: zdrowie

wszystkieedukacjaekologiafinansefundusze europejskiegospodarkainfrastrukturainwestycjekomunikacjakulturapolityka społecznapromocjarolnictworynek pracysejmiksportspotkania uroczystościstrategia rozwojuturystykazagospodarowanie przestrzennezagranicazarządzdrowie